Web Yazılım Nedir? Ne işe yarar?
 

Ankara web tasarım, web tasarım ankara, profesyonel web tasarım ankara, web yazılım ankara, kurumsal web yazılım ankara, seo ankara, ankara web tasarım ajansı, ankara web tasarım firmaları, web tasarım ankara kızılay, web tasarım ankara fiyat, ankara web tasarım şirketleri, ankara web tasarımcı, web tasarım ostim, ankara web tasarım firmaları, ankara web tasarım kursu, web sitesi tasarımı, web tasarım kızılay, kızılay web tasarım, profesyonel web tasarım kızılay, kurumsal web yazılım kızılay, seo kızılay, kızılay web tasarım ajansı, kızılay web tasarım firmaları


Web yazılım nedir?

Haber siteleri, alışveriş siteleri, firma siteleri, sosyal ağ siteleri web yazılım örnekleridir, biraz açacak olursak bu sitelerde olan ve olmasını istediğiniz tüm içeriklerin ve bunları kontrol edebileceğiniz fonksiyonların bir arada olmasına web yazılım denir. Tasarımı yapılan bir web site taslağının web sitesine dönüştürülmesi ve internette yayınlanarak kullanıma açılması işlemine web yazılım denir. Amacına göre web yazılım tek bir sayfadan da binlerce sayfadan da oluşabilir.


Web yazılım ne işe yarar?

 Web yazılımın amacı oluşturulan web sitesinin internet vasıtasıyla tüm dünya çapında  kullanıcılara hizmet verebilmesidir. Böylece site sahibinin amacı  doğrultusunda milyonlarca kullanıcıya yani hedef kitlelerine ulaşabilmelerini sağlar.  Web yazılım sayesinde gerçekleştirilen bu geniş kitlelere ulaşma işleminin kullanıcıların görebildiği ve göremediği şeklinde iki yüzü vardır. Kullanıcılar tarafından görülebilen kısım internette ulaşım durumunda herkesin karşısına çıkan web sitesinin tasarımının olduğu, logosunun olduğu ve kişilerin yada şirketlerin ürün, hizmet yada amacına göre farklı içeriklerin bulunduğu kısımdır. Kullanıcılar tarafından görülemeyen arka planda ise yazılımcının web sitesininin sorunsuz ve güvenli çalışmasını sağlamak amacıyla kurduğu yönetim paneli bulunur. 

 

 

Yorum Yap