Alan Adı Nedir? Alan Adı Neden Önemlidir? Hosting Nedir?

 

Ankara web tasarım, web tasarım ankara, profesyonel web tasarım ankara, web yazılım ankara, kurumsal web yazılım ankara, seo ankara, ankara web tasarım ajansı, ankara web tasarım firmaları, web tasarım ankara kızılay, web tasarım ankara fiyat, ankara web tasarım şirketleri, ankara web tasarımcı, web tasarım ostim, ankara web tasarım firmaları, ankara web tasarım kursu, web sitesi tasarımı, web tasarım kızılay, kızılay web tasarım, profesyonel web tasarım kızılay, kurumsal web yazılım kızılay, seo kızılay, kızılay web tasarım ajansı, kızılay web tasarım firmaları

 

Alan adı nedir?

Alan adı yani orjinal ismiyle 'domain name' internette yer alan web sitesinin adı hem de adresidir. Şu an gezmekte olduğunuz web sitemizin adı onyazilim.com'dur. Bu aynı zamanda sizlerin bize ulaşabileceğiniz web adresimizdir. Nasıl ki ev adresiniz, iş adresiniz varsa ve buna posta adresi deniliyorsa aynı şekilde web sitenizin de bir adresi vardır. Buna da alan adı veya domain denilir.

Alan Adı Neden Önemlidir?

Sizin ilk izleniminizdir. Adınız ziyaretçilerinizin göreceği ilk şeydir. İyi bir alan adı hiç bitmeyecek olumlu bir etki, kötü bir alan adı ise tersine bir etki yaratır.

Alan adı seçimi SEO’yu etkiler.  Kolay akılda kalıcı bir isim daha fazla tıklanmaya sebep olur ve Arama motorlarında üst sıralara çıkmanıza faydalı olur.
Alan adı isminizi markalaştırır. Doğru bir alan adı seçimi tanınmanızı ve bilinirliğinizi arttırarak isminizin ya da firmanızın isminin markalaşmasına katkıda bulunur.

 

 

Hosting Nedir?

Hosting'in Türkçe karşılığı barındırma'dır. Web sitenizde yer alan resim, müzik, dosya gibi bilgi ve belgelerden oluşan verilerin internet ortamında bir bilgisayar üzerinde tutulması hizmetidir. Verilerin tutulduğu bilgisayara web server, hizmetin verilmesine web hosting ve bu hizmeti veren işletmelere yer sağlayıcı denilir. Özel veya büyük projeleriniz için hosting yerine sunucu kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Hosting hizmetinin fiyatını belirleyen faktörler arasında depolama alanı, bant genişliği, işletim sistemi tipi, yönetim paneli türü, veri tabanı desteği, desteklediği diller sayılabilir.
 


Yorum Yap